Lampa z butelki po winie

Lampa z butelki po winie - Do With Hope
...czyli jak niewielkim kosztem stworzyć nastrojową lampkę.Czas wykonania: ok. 2 godz.
Koszt wykonania: ok. 10-35 zł = 10 zł (lampki choinkowe) + 10-20 zł (wiertło do szkła) + 5 zł taśma izolacyjna

Do stworzenia lampy będziemy potrzebowali:
  • butelka
  • lampki choinkowe na prąd lub baterie
  • wiertarka
  • wiertło do szkła/glazury
  • nóż
  • taśma izolacyjna
  • nitka lub sznurek
Instrukcja wykonania:

Krok 1
Usuwamy z butelki etykietę i dokładnie ją myjemy.

Moim ulubionym sposobem jest moczenie butelki w ciepłej wodzie. Najczęściej po prostu zostawiam tak butelkę na noc i następnego dnia etykieta łatwo odchodzi. Jeżeli zostają fragmenty kleju smaruję majonezem lub oliwą i klej łatwo schodzi.

Krok 2
Wiercimy otwór w butelce.

W przypadku posiadania dużego wiertła (o średnicy większej niż przewód od lampek choinkowych) wiercimy jeden otwór blisko dna butelki, jeżeli mamy mniejsze wiertło wiercimy dwa otwory. Czynność wiercenia  przeprowadzałam pod cienkim strumieniem wody z kranu w celu chłodzenia szkła.

Krok 3
Przecinamy przewód od lampek choinkowych. 

Najlepiej zrobić to blisko wtyczki lub modułu z bateriami, żeby miejsce późniejszego łączenia przewodu nie było tak bardzo widoczne.

Krok 4
Wkładamy lampki do butelki.

Myślę, że to najtrudniejsza część ponieważ trzeba przecięty przewód wprowadzić górą butelki i wyciągnąć przez nawiercone otwory. Polecam poprzez otwór przetknąć sznurek, butelkę odwrócić do góry dnem i poluzować sznurek, tak aby jeden jego koniec wyszedł szyjką butelki. Następnie przywiązać do niego przecięty przewód i powoli zacząć ciągnąć za drugi koniec tak, aż uda się przeciągnąć sznurek razem z przewodem przez wywiercony otwór.

Krok 5
Łączymy przewód.

Łączymy przewód. Profesjonalnie - lutownicą, nieprofesjonalnie - skręcamy kabelki i zabezpieczamy taśmą izolacyjną.Następny postNowszy post Poprzedni PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz