Sznurkowa osłonka na doniczkę

osłonka-doniczki-ze-szkurka-boho-diy
Zabrakło Ci osłonek na doniczki po wiosennym przesadzaniu kwiatów doniczkowych? Możesz temu zaradzić i w 10 minut zrobić samodzielnie piękna osłonkę.  


Wiosna sprzyja przesadzaniu kwiatów doniczkowych. Często przy ich przesadzaniu dzielimy roślinę na kilka mniejszych i pojawia się problem z niedostateczną ilością osłonek na doniczki. Żeby nasze kwiaty pięknie się prezentowały poniżej krótka instrukcja jak z dowolnego opakowania i sznurka wykonać ozdobną osłonkę doniczki.


Koszt:  ok. 10-15 zł za sznurek
Czas wykonania: 10 minut

Potrzebne materiały:
 • plastikowy pojemnik np. po mielonym serze, puszka metalowa np. po farbie, słoik lub stara osłonka doniczki
 • sznurek np. jutowy (długość uzależniona od wielkości przygotowanego pojemnika do oklejania)
 • klej na gorąco
 • nożyczki
osłonka-doniczki-ze-szkurka-boho-diy


Instrukcja wykonania:

Krok 1 - przyklejanie sznurka

Nakładamy pasek kleju na gorąco i od razu przyklejamy sznurek.
Polecam zacząć od dołu pojemnika. Nakładamy kolejny pasek kleju, przyklejamy następny odcinek sznurka. Przyklejamy sznurek dookoła pojemnika tak, żeby przylegał do już przyklejonego niżej.

osłonka-doniczki-ze-szkurka-boho-diy-przyklejanieKrok 2 - przymocowanie końcówki sznurka

Końcówkę sznurka lekko rozplatam, aby sznurek móc wkleić "na płasko" do środka doniczki i nie zabierał on nam zbędnie miejsca. Tak przygotowaną końcówkę zawijam do środka pojemnika i przyklejam klejem. Można również zabezpieczyć ją taśmą.

osłonka-doniczki-ze-szkurka-boho-diy-przyklejanieUżyłam sznurka jutowego, bo chciałam uzyskać coś podobnego do modnych teraz plecionych osłonek na doniczki w stylu boho. 
Poniżej efekty 10 minut pracy. Gdyby nie złamany kciuk poszłoby może nawet szybciej ;) 

osłonka-doniczki-ze-szkurka-boho-diy

osłonka-doniczki-ze-szkurka-boho-diy
Następny postNowszy post Poprzedni PostStarszy post Strona główna

2 komentarze:

 1. Piękna doniczka 😍 mam pytanie - jakiej grubości jest sznurek i czy w tej osłonce jest roślina w doniczce czy nie i czy wtedy jest podstawek w środku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Użyłam sznurka o grubości 6 mm, ale inna grubość też będzie dobra. Po porostu im grubszy sznurek tym mniej owinięć osłonki będzie. Tak, w tej osłonce jest doniczka z dziurkami na dnie. Czasami na dno osłonek wrzucam też keramzyt, żeby roślinki nie stały bezpośrednio w wodzie.

   Usuń