Ozdoba świąteczna last minute

 

...dlaczego "last minute", bo można ją wykonać w 10, maksymalnie 15 minut.


Koszt:  ok. 10 zł = 8 zł (lampki) + 2 zł (papierowe torebki) 

Czas wykonania: 15 minut

Potrzebne materiały:
  • 7-8 torebek papierowych śniadaniowych/na kanapki
  • klej
  • nożyczki
  • światełka na baterie
  • sznurek/żyłka do powieszenia

Instrukcja wykonania:

Krok 1 - sklejanie torebek

7-8 torebek papierowych sklejamy w zaznaczonym miejscu. Sprawdzi się tu praktycznie każdy klej, zarówno w sztyfcie, w płynie, ale też klej na gorąco czy dwustronna taśma klejąca.Krok 2 - wycinanie torebek

Wycinamy pożądany kształt, na początek proponuję taki jak poniżej. W dalszej części posta pokazuję inne ciekawe kształty. Jeżeli chcemy, żeby nasza gwiazda świeciła pamiętamy o otworze na wylot pośrodku torebek.
Krok 3 - mocowanie światełek

Przez wykonany otwór na wylot przeciągamy światełka. Najlepiej sprawdzą się drobne światełka na druciku, są delikatne i nie będzie widać brzydkich przewodów.

Krok 4 - formowanie ostatecznego kształtu
Ponowie przez środek i u dołu przejeżdżamy klejem. Kabelek oświetlenia zostawiamy po jeden ze stron (będzie to tył gwiazdy). Wkładamy dłonie w środek pierwszej i ostatniej torebki i ostrożnie rozkładamy gwiazdę, aż uzyskamy pełen okrąg . Przyciskamy chwilę, żeby dobrze skleiły się skrajne torebki.
Krok 5 - zawieszanie gwiazdy
Jeżeli wybraliśmy opcję z oświetleniem warto sznurek mocujący dowiązać do kabla od świetlenia. Torebki papierowe są dosyć delikatne i mogłyby nie utrzymać dość ciężkich (w porównaniu do torebek) baterii od światełek. Jeżeli wykonujemy gwiazdę bez światełek sznurek mocujemy przez dowolne wycięcie lub wykonujemy dedykowany otwór.

Przykładowe kształty 
Z niektórych wyjdzie nam gwiazda, a z innych coś w rodzaju płatka śnieguPowodzenia i Wesołych Świąt 
0 komentarze:

Prześlij komentarz